008-HacknuteHodinky

Hacknul jsem si hodinky

Znáte to – tak dlouho nosíte hodinky, až se vám pásek vytrhne. Co teď? Nožička plastová, v opravně to nevezmou a oprava by stála majlant, navíc tam není místo na nějaké pokusy, lepidlo na to nechytne a vesele se sloupne, navíc úlomek samozřejmě chybí. Nejlevnější je holt koupit nové, nebo je nosit jen tak v kapse. A nebo je hacknout.

Po odšroubování víčka jsem vzal kus drátku (tuším uštípnutou nožičku od odporu z vypalovačky), v půlce ohnul okolo šroubku, přišrouboval, ohnul přez zející otvor až do přední části hodinek a zakončil malým zoubkem. Pak jsem ho páječkou lehce zapustil do plastu. Šroubek šel zas ven a s víčkem zpět.

dsc_3406-sdsc_3403-sdsc_3404-sdsc_3405-s

Další úskalí představovala osička dlouhým nošením zarezlá a neschopná pohybu. Klasické pravidlo technika – když se to nehýbe a má se to hýbat použij WD40. Ten nemám. Konkor poslouží stejně dobře, ale rez to nevzdává a drží.

Pravidlo číslo dvě – když to nejde po dobrém, vem si větší kladivo. Tentokrát to první vzdalo kuchyňské prkýnko, kam osička zajela jak hřebík. Větší kladivo tedy nepomůže, použil jsem tedy svěrák a citlivě zatlačil pohyblivé pacičky do polohy stisknuto. Pohoda, ale ven se vrátila jen jedna, druhou jsem tahal kleštěma. Opakoval jsem olej a svěrák, tentokrát jsem už rozpohyboval obě.

dsc_3407-s

Pak už jen zaklapnout pásek, dojem doladit bezejmeným kouskem šmirglu a hotovo.
dsc_3408-s

Tímto vyslovuju pochvalu celé nastoupené opravářské jednotce, hodinky jsou opět plně funkční.

dsc_3410-s

Improvizaci se meze nekladou, kdo nemá hodinářské brýle, použije ostrý pohled, kdo nemá pájecí stanici použije nahřátý hřebík, kdo nemá potřebnou odvahu či drzost použije ostře nabitou peněženku :)

dsc_3413-s